BIM - Komme i gang?
I det siste har jeg fått spørsmål om "Hvordan komme i gang" med BIM. Svaret er selvfølgelig helt avhengig av hva du gjør i dag, og hva du tenker å bruke BIM til. Det beste er å snakke med folk, og softwareleverandørene kan gi deg god informasjon om hva som er riktig for deg.
Softwareleverandørene kjører en del Roadshow, som du kan delta på, BA-Nettverket arrangerer nettverkstreff + at det kryr av folk som gjerne deler sine erfaringer. Start gjerne med en telefon til meg eller en av softwareleverandørene som er medlemmer i BA-Nettverket.
Kanskje du er i gang, men at du ikke er klar over det? Start med å spørre din softwareleverandør ..., men spør også andre. Får du vanskelige svar - spør noen andre.
Ved å delta på nettverkstreff, får du et innblikk i hvordan andre firma jobber, og hva de tenker. Mye handeler om en omstilling til å dele data, og få på plass det som trengs for at dette kan skje på en måte som føles behagelig, og ikke "farlig".
Data kan deles enten det er 2d, 3d eller BIM - og alt annet - Ikke noe hokus pokus.
Kontakt meg gjerne - Inntil 1 time gratis!
Inger Hokstad
Leder BA-Nettverket
90175571
Kunnskap skaper muligheter - Kjennskap skaper tillit!